Het Houthavengebied in Amsterdam ondergaat een grootschalige herontwikkeling. Er komen nieuwe woningen, straten, parken en een tunnel. Tegelijkertijd krijgt ook het verleden een plek in de toekomst: de stalen brug die tot 2000 de Oostertoegang bij het Centraal Station overspande, wordt vanaf eind deze zomer opnieuw in gebruik genomen. Deze brug, ontworpen door de gerenommeerde architect Pieter Kramer (1881–1961), wordt de belangrijkste verbinding tussen de westzijde van de Pontsteiger en het Karlskrona-eiland. De nieuwe naam verwijst naar het hout dat vroeger vanuit de Zweedse havenstad Gävle in Amsterdam werd aangevoerd.
Solines kreeg de opdracht voor de levering en constructie van de funderingspalen. In totaal zijn 76 stalen buispalen met een diameter van Ø 508 x 8,0 mm geleverd, in lengtes variërend van 23,80 tot 25,00 meter. Deze Tubexpalen zijn door Solines Welding & Construction voorzien van groutinjectielansen en op locatie in Amsterdam afgeleverd. Een deel van de palen werd vanaf een ponton aangebracht. De funderingswerkzaamheden zijn inmiddels vrijwel afgerond. De volledige herontwikkeling van de Houthaven neemt naar verwachting ongeveer vier jaar in beslag.
Bent u op zoek naar funderingspalen voor uw project? Bij Solines vindt u een ruime voorraad voor uiteenlopende systemen. Denk aan heibuizen, vibropalen, fundexpalen, LEKA/Tubex-palen met of zonder groutinjectie, en een grote, constante voorraad schroefinjectiepalen. Dankzij onze afdeling Solines Welding & Construction kunnen wij ook de volledige constructie verzorgen, waaronder het lassen van boorpunten, voetplaten, injectielansen, boornokken en andere toebehoren.
Neem voor een scherpe offerte direct contact op met onze verkoopafdeling via sales@solines.nl of bel 0168-356655.