Het Groote Museum in Amsterdam is het oudste en meest indrukwekkende gebouw van ARTIS. Het staat op het oudste deel van het ARTIS-terrein, het zogenoemde buiten Middenhof, dat in 1838 werd aangekocht door de oprichters Westerman, Werlemann en Wijsmuller (ook wel “de drie W’s”).
Omdat de eerste collectie van ARTIS voornamelijk bestond uit opgezette dieren en exemplaren ‘op liquor’, beschikte ARTIS al binnen een jaar over een klein museum dat nauwelijks meer was dan een houten barak. Dankzij een zorgvuldig gekozen ledenbestand, dat talloze schenkingen deed, groeide zowel de levende als de dode diercollectie snel. De bouw van een nieuw museum boven Het Groote Museum liep flinke vertraging op door het faillissement van de aannemer, maar vijf jaar na de start verrees er uiteindelijk een gebouw waar men bijzonder trots op kon zijn.
In 2015 zette de huidige directeur van ARTIS samen met de heer Cor Zadelhoff een grootschalige fondsenwerving op voor een totale restauratie van het complete pand, inclusief de aanleg van een kelder. Onze klant werkte hiervoor samen met een erkend restaurateur om een plan van aanpak te maken, wat resulteerde in het winnen van de tender en het begin van de uitvoeringsfase.
Inmiddels is de renovatie in volle gang. De damwand is geplaatst, de palen zijn geboord, de bouwkuip is uitgegraven, de wapening is aangebracht en de vloeren zijn gestort. De komende weken worden de bekistingen gemaakt en de wapening voor de kelderwanden aangebracht, waarna de wanden van de kelder kunnen worden gestort. Zodra de kelderbak gereed is, zit het werk van onze klant erop.
Voor de kelderbak zijn de volgende materialen gebruikt:
- 2.300 meter schroefinjectiepalen Ø 114,3 x 10 mm in lengtes van 1.060 mm
- 1.550 m² stalen damwand
- 3.500 m³ grond uitgegraven en afgevoerd
- 850 m³ beton
- 110.000 kilo wapening
- 6.500 manuren